Jeżeli masz jakieś pytania zadzwoń: +48 604 45 0000

Terapia chelatacji cofa miażdżycę

Uratowałam nogi mojemu tacie przed amputacją

Pomogłam mojemu tacie. Miał mieć amputowany już kolejny palec u nogi, bo choroba postępowała. Obawialiśmy się, że na tym się nie skończy, bo na oddziale chirurgii, gdzie często przebywał, widzieliśmy wiele osób z amputowanymi całymi nogami.

O chelatacji dowiedziałam się od koleżanki. Zaprowadziłam tatę na zabiegi do przychodni doktora Siwika. Po kilkudziesięciu kroplówkach z EDTA zmiany martwicze się cofnęły i operacja nie była potrzebna, bo w palcach zostało przywrócone krążenie krwi. To niewiarygodne, ale rany się zagoiły i ustąpił ból. Brat do tej pory nie wierzy, że to dzięki chelatacji. Zmieniło się życie taty i nasze. Po długich latach leżenia z powodu choroby dzisiaj razem chodzimy na spacery

Opowiada z uśmiechem pani Lidia, córka 95-letniego pacjenta cierpiącego na miażdżycę kończyn dolnych.

Medycyna zna sposób na miażdżycę

Na świecie stosowana jest już od ponad 50 lat metoda, która przywraca zdrowie pacjentom chorym na miażdżycę. W Polsce jest ona wciąż mało znana. Chelatacja to zabieg w postaci kroplówki, który pozwala usuwać metale ciężkie i wapń ze ścianek tętnic.

Za oceanem, w USA i Kanadzie, tę terapię z powodzeniem stosuje ponad 2000 lekarzy. Poddaje się jej tam ponad 100.000 osób rocznie.

Zabieg nie tylko chroni przed zawałami, ale poprawia ukrwienie w całym ciele, co ma wpływ na zdrowie całego organizmu. Potwierdziły to trwające ponad 10 lat amerykańskie badania o nazwie TACT (Trial to Assess Chelation Therapy), których wyniki ogłoszono na konferencji w Los Angeles w 2012 roku.

 

Chelatacja EDTA w Polsce

W naszym kraju chelatacja jest niedoceniana przez medycynę klasyczną. Terapia prowadzona jest w kilku ośrodkach zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Terapii Chelatowej.

Lekarz medycyny Dariusz Siwik poznał tę metodę w USA 20 lat temu i od tamtej pory z powodzeniem stosuje ją w swoich trzech przychodniach Centrum Medycznego Doktor Siwik: w Warszawie, Olsztynie i Białymstoku. Chorzy na miażdżycę, którym medycyna konwencjonalna nie pomogła, przyjmują tam kroplówki pozwalające odzyskać zdrowie.

Przychodnie doktora Siwika odwiedzają często osoby mieszkające na stałe za granicą. Do Polski przyjeżdżają na kilka tygodni kuracji chelatacji, bo tutaj jest ona zdecydowanie tańsza niż w innych krajach. Koszt jednego zabiegu u doktora Siwika to 160 zł, natomiast w Nowym Jorku zapłacić za taki zabieg trzeba 160 dolarów, a w Niemczech – 160 euro. Aby efekt był zauważalny, należy przyjąć kilkanaście kroplówek z EDTA, a w zaawansowanej miażdżycy nawet kilkadziesiąt.

Co to jest chelatacja?

Chelatacja EDTA (to skrót od angielskiej nazwy EthyleneDiamineTetraaceticAcid) swoją nazwę bierze od organicznego związku chemicznego o nazwie kwas wersenowy lub wersenian dwusodowy. Ten związek wpuszczony do krwi za pomocą dożylnej kroplówki łatwo się wiąże z cząsteczkami metali, w tym cząsteczkami wapnia w naszym krwiobiegu, rozpuszczając złogi miażdżycowe zalegające w naczyniach krwionośnych. Następnie jest w 100% wydalany z moczem.

Zabieg poprawia w ten sposób ukrwienie, co ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Terapię zaleca się w przypadku takich schorzeń jak:

  • Choroba wieńcowa serca, przebyty zawał, stenty, by-passy
  • Zaburzenia krążenia kończyn dolnych
  • Zaburzenia krążenia mózgowego spowodowane zwężeniem światła tętnic szyjnych i. kręgowych
  • Po przebytym udarze w celu zmniejszenia następstw oraz zmniejszenia do minimum ryzyka ponownego jego wystąpienia
  • Cukrzyca typu II
  • Choroba Alzheimera

 

Jak zacząć chelatację?

Do poradni wykonującej zabiegi chelatacji nie potrzeba skierowania (zabiegi nie są refundowane). Pacjent powinien na pierwszą wizytę zabrać dokumentację choroby. Na podstawie badań lekarz decyduje, ile potrzeba zabiegów i jak często będą wykonywane. Jeden wlew trwa ponad 2 godziny. Przeciętnie przeprowadza się 3 zabiegi w tygodniu.

Doktor Dariusz Siwik poza chelatacją w swoich przychodniach prowadzi też inne niestandardowe metody jak ozonoterapia, leczenie wysokimi dawkami witaminy C podawanej w kroplówkach i inne zabiegi.

 

Wróć do góry

Artykuły

Co warto wiedzieć o witaminie C

Dożylne wlewy z witaminy C wspomagają pacjentów w walce z najczęstszymi przewlekłymi chorobami XXI wieku. O dobrą jakość życia…

Doktor Siwik wyróżniony statuetką

W środę, 4 kwietnia, na zamku w Olsztynie odbyła się szósta gala „Kosynierzy Przedsiębiorczości”.  Wśród laureatów byli też Dariusz Siwik…

Wiecznie młodzi – artykuł w Made In

Po 35. roku życia spada kondycja i pogarsza się samopoczucie. Tym bardziej, im więcej dajemy z siebie w pracy zawodowej. By utrzymać organizm w dobrej formie, warto poznać…

Ozonem w boreliozę – artykuł w Made In

Jest wyjątkowo podstępna. Przewlekłe zmęczenie, brak koncentracji, bóle stawów, złe samopoczucie – te objawy często powtarzają się w cyklu czterech tygodni.…