Jeżeli masz jakieś pytania zadzwoń: +48 604 45 0000

Rak i metale ciężkie – dobrana para?

Zatrucie metalami ciężkimi jako przyczyna chorób nowotworowych – o tym mówi się coraz częściej.

Potwierdzają to już również badania prowadzone przez zespół polskich naukowców Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Od wielu lat obserwuje się tam korelację podwyższonego poziomu metali ciężkich w organizmie z ryzykiem nowotworu.

Co wiemy z tych badań? Otóż, jeśli ktoś jest zatruty metalami ciężkimi, ryzyko wystąpienia raka zwiększa się sześciokrotnie! W Zakładzie Genetyki i Patomorfologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie na przebadanych 76 chorych na raka pacjentek, 74 były zatrute metalami ciężkimi.

Czy jest na to rada?

Mało znana jest w Polsce, dużo bardziej zagranicą, terapia chelatacji. Są to kroplówki, które wypłukują z organizmu metale ciężkie. Jak się okazuje, przez całe życie zbieramy ich bardzo dużo.

Skąd aż tyle metali ciężkich w naszych organizmach? Niestety – z powietrza – emitują je dymiące kominy, z wody zanieczyszczanej przez ścieki, a także z ziemi, skażonej np. glifosatem czy kadmem z nawozów fosforowych. Wzrastają na takiej glebie rośliny stanowiące żywność zwierząt hodowlanych i człowieka. Do rakotwórczych metali ciężkich zalicza się arsen, kadm, ołów, rtęć, aluminium.

Ile mamy w sobie metali ciężkich?

To możemy już łatwo zbadać. W Centrum Medycznym Doktor Siwik w Warszawie, Białymstoku i Olsztynie bezinwazyjną metodą spektrofotometrii można zbadać nadmiar lub niedobór składników mineralnych, witamin oraz ryzyko zatrucia organizmu metalami ciężkimi. Ich prawidłowy skład gwarantuje równowagę w organizmie. Nadmiar i niedobór może być przyczyną chorób ostrych i przewlekłych, w tym chorób cywilizacyjnych jak nowotwory. Wynik uzyskuje się w ciągu minuty. Analiza, wnioski i zalecenia są robione przez lekarza.

Szybkie badanie da odpowiedź

Badanie odbywa się za pomocą skanera odczytującego spectrum fal elektromagnetycznych mięśni dłoni. Ich wynik wędruje na francuską platformę, gdzie specjalistyczny program analizuje zapis fal i w ciągu kilku minut na adres mailowy pacjenta i lekarza wysyłany jest raport. Gdy badanie wykazuje wysokie lub nawet toksyczne poziomy metali ciężkich, doktor Siwik ordynuje pacjentom terapię chelatacji czyli kroplówki z wersenianem dwusodowym, związkiem, którego angielska nazwa wyrażana jest skrótem EDTA (EthyleneDiamineTetraaceticAcid).

Jak chelatacja EDTA oczyszcza organizm z metali ciężkich?

Ten organiczny związek chemiczny wpuszczony do krwi za pomocą kroplówki łatwo się wiąże z jonami metali w krwiobiegu tworząc substancje rozpuszczalne w wodzie, następnie jest w 100 proc. wydalany z moczem.

Kroplówki z EDTA wypłukują z organizmu w pierwszej kolejności metale ciężkie takie jak ołów, arsen, kadm, rtęć, aluminium. W dalszej kolejności wersenian dwusodowy łączy się z wapniem, który jako metal ma niższa grupę atomową. Wolno wypłukują się wtedy złogi wapnia w tętnicach, zarówno tych głównych jak i z małych naczyń włosowatych.

Zabieg poprawia w ten sposób ukrwienie, co ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

70 lat historii terapii chelatacji

O tym jak skuteczna jest to metoda w wypłukiwaniu z organizmu metali ciężkich przekonali się już w 1947 roku w Stanach Zjednoczonych robotnicy pracujący w fabryce akumulatorów. Doszło tam do zatrucia dużej grupy ludzi. Kroplówki z EDTA sprawiły, że wszyscy wrócili do zdrowia.

Okazało się również, że ci, którzy chorowali wcześniej na miażdżycę, pozbyli się tych dolegliwości. Zainteresowanie lekarzy amerykańskich tą metodą wkrótce zaowocowało ordynowaniem kroplówek w setkach amerykańskich prywatnych gabinetów i klinik.

Ten sam związek używa się do tej pory do usuwania nie tylko ołowiu i nadmiaru wapnia zalegającego w tętnicach, ale też innych metali, jak nikiel, arsen, kadm i wielu innych z tablicy Mendelejewa. Już 10-15 kroplówek w roku pozwoli oczyścić organizm z podstępnych trucizn współczesnej cywilizacji.

Z dobrym skutkiem doktor Siwik prowadzi w swoich przychodniach te terapię już od 25 lat. Wielu pacjentów zawdzięcza jej powrót do zdrowia i dłuższe życie.

Wróć do góry

Artykuły

TAK! dla chelatacji mówi amerykański badacz

Dr Gervasio Lamas, amerykański guru kardiologii, przewodniczący Wydziału Medycznego i szef Wydziału Kardiologii na Uniwersytecie Columbia, członek American College…

Borelioza – epidemia naszych czasów

Borelioza to choroba wywołana przez bakterie beztlenowe mające postać krętka. Fakt obecności tej bakterii w organizmie nie jest jednak…

Terapia chelatacji cofa miażdżycę

Uratowałam nogi mojemu tacie przed amputacją Pomogłam mojemu tacie. Miał mieć amputowany już kolejny palec u nogi, bo choroba…

Co warto wiedzieć o witaminie C

Dożylne wlewy z witaminy C wspomagają pacjentów w walce z najczęstszymi przewlekłymi chorobami XXI wieku.   O dobrą jakość…