Jeżeli masz jakieś pytania zadzwoń: +48 604 45 0000

Chelatacja

Od kilkunastu lat z powodzeniem stosujemy
terapię chelatową w schorzeniach miażdżycowych układu sercowo-naczyniowego.

 

Dowiedz się więcej

Ozonoterapia

Na boreliozę i inne choroby bakteryjne oraz wirusowe od 20 lat stosujemy ozonoterapię.

 

Dowiedz się więcej

Terapia
witaminą C

Witamina C w dużych dawkach to skuteczna broń w walce

z wieloma chorobami. W naszym ośrodku od wielu lat

podajemy ją pacjentom drogą dożylną.

 

Dowiedz się więcej

O nas

Przychodnia w Olsztynie przy ul. Janowicza 30a działa od 2006 roku. Doktor Siwik konsultuje w niej pacjentów we wtorki w godz. 10.00 – 14.00. Zabiegi sa wykonywane także we czwartki.

Doktor Siwik Medyczne Centrum to trzy ośrodki: w Olsztynie, Warszawie i Białymstoku, które są Niepublicznymi Zakładami Opieki Zdrowotnej działającymi na podstawie Ustawy Opieki Zdrowotnej oraz Ustawy o Służbie Medycyny Pracy.

Ich twórcą jest lek. med. Dariusz Siwik, który od ponad 20 lat zajmuje się stosowaniem takich terapii jak: chelatacja EDTA, ozonoterapia, dożylne podawanie witaminy C.

Możemy poszczycić się największą liczbą przeprowadzonych zabiegów, co stawia nas pod tym względem na pierwszym miejscu wśród placówek tego typu w kraju.

Od 2015 jesteśmy członkiem Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ, mającej na celu promowanie odpowiedzialności przedsiębiorstw wobec społeczeństwa i wspierania zrównoważonego rozwoju, gdzie swoją reprezentację ma też problematyka działań prozdrowotnych. Jesteśmy jedną z nielicznych polskich firm z sektora ochrony zdrowia (Health Care), posiadających afiliację przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

lek. med. Dariusz Siwik

„Zawsze szukałem skutecznych metod, którymi można pomóc pacjentom w takich obszarach, w których medycyna konwencjonalna nie do końca sobie radzi” – zwierza się Dariusz Siwik, lekarz medycyny, absolwent Akademii Medycznej w rodzinnym Białymstoku. Po studiach krótko pracował na oddziale kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim w Białymstoku, a potem wyjechał do USA. – „Tam, u zaprzyjaźnionych rodzin lekarskich, po raz pierwszy spotkałem ludzi, którzy się chelatowali i tam też poznałem tę terapię” – dodaje.

Pracując jeszcze za granicą doktor Siwik zajął się już chelatacją w Polsce. Dzisiaj, po dwudziestu latach, jego trzy przychodnie w Białymstoku, Warszawie i Olsztynie, są jednymi z najbardziej doświadczonych placówek medycznych, które stosują tę metodę w profilaktyce i terapii chorób układu krążenia. – Chelatacja EDTA nie jest metodą niekonwencjonalną. Jest w pakiecie terapii refundowanych w innych państwach. W polskich szpitalach jeszcze do niedawna stosowana jako płatny zabieg. Moim zdaniem wcześniej czy później wrócimy do stosowania chelatacji w naszych szpitalach – przewiduje. – Większość metod stosowanych w moich przychodniach wypełnia luki, którymi chwilowo nasza klasyczna medycyna się nie zajmuje. W przypadku miażdżycy chelatacja jest bardzo skuteczną metodą, a jeśli jest możliwość, należy wykorzystać wszystkie sposoby, by uniknąć operacji chirurgicznej, bo to zawsze jest silna ingerencja w organizm i trzeba liczyć się z powikłaniami.

Doktor Siwik: „Jeśli chodzi o ozonoterapię, to uczyłem się tego też 20 lat temu od swoich kolegów w Stanach i w Rosji. Pierwszy zabieg pokazali mi Amerykanie, potem widziałem go w Moskwie i w miejscowości Kaługa. Są tam ośrodki, gdzie ozonem leczy się od ponad 40 lat. W Europie wiem, że Niemcy podają ozon bezpośrednio do krwi, tak jak ja to robię. W Polsce są gabinety, które podają pacjentom ozon w kroplówkach lub też stosują inną metodę – do niewielkiej ilości wcześniej pobranej krwi wtłaczają ozon i wpuszczają ją ponownie do krwiobiegu. Tę metodę, którą ja się zajmuję, czyli wstrzykiwanie ozonu dożylnie, stosują powszechnie Rosjanie i Amerykanie.”

Artykuły

Rak i metale ciężkie – dobrana para?

Zatrucie metalami ciężkimi jako przyczyna chorób nowotworowych – o tym mówi się coraz częściej. Potwierdzają to już również badania…

TAK! dla chelatacji mówi amerykański badacz

Dr Gervasio Lamas, amerykański guru kardiologii, przewodniczący Wydziału Medycznego i szef Wydziału Kardiologii na Uniwersytecie Columbia, członek American College…

Borelioza – epidemia naszych czasów

Borelioza to choroba wywołana przez bakterie beztlenowe mające postać krętka. Fakt obecności tej bakterii w organizmie nie jest jednak…

Terapia chelatacji cofa miażdżycę

Uratowałam nogi mojemu tacie przed amputacją Pomogłam mojemu tacie. Miał mieć amputowany już kolejny palec u nogi, bo choroba…